اخبار رمز ارز

توسعه دهندگان ETH تاریخ راه اندازی ارتقاء Dencun را اعلام می کنند


توسعه‌دهندگان اتریوم خود را آماده می‌کنند تا تاریخ راه‌اندازی شبکه اصلی را برای ارتقای Dencun در 8 فوریه تعیین کنند، که با معرفی چندین پیشنهاد بهبود اتریوم (EIPs)، از جمله پیش‌بینی‌های اولیه، یک لحظه مهم را برای بلاک چین رقم می‌زند.

هدف این ارتقا کاهش قابل توجه هزینه های تراکنش در راه حل های لایه 2 است که نویدبخش عصر جدیدی از کارایی و مقیاس پذیری برای اتریوم است.

در یک به‌روزرسانی که در ۱ فوریه در Reddit به اشتراک گذاشته شد، تیم بیکو، توسعه‌دهنده هسته اتریوم، آزمایش موفقیت‌آمیز ارتقای Dencun را بررسی کرد. فراخوان اجرای All Developer Execution Call (ACDE) 180 اجرای روان فورک Sepolia در 30 ژانویه و ارتقاء شبکه آزمایشی Holesky آینده در 7 فوریه را روشن می کند، که نشان دهنده پیشرفت ثابت به سمت راه اندازی شبکه اصلی است.

همانطور که در یک پست وبلاگ 24 ژانویه توسط بنیاد اتریوم (ETH) مشخص شد، ارتقاء Dencun تغییرات اساسی در لایه های اجماع و اجرای اتریوم پیشنهاد می کند. این به دنبال ارتقای برجسته Shapella است که در 12 آوریل 2023 اجرا شد، که حذف اتر را تسهیل کرد و نقش مهمی در جذب سرمایه‌گذاران نهادی بیشتر به اتریوم داشت.

بیکو خاطرنشان کرد که در صورت ادامه نتایج مثبت آزمایشات آتی. جامعه اتریوم می‌تواند انتظار داشته باشد که در طول تماس بعدی با توسعه‌دهندگان هسته‌ای (ACDC)، که برای اواخر هفته آینده برنامه‌ریزی شده است، زمان فورک تعیین شود.

کریستین کیم، معاون تحقیقات Galaxy Digital، احتمال فعال‌سازی شبکه اصلی Dencun را تا پایان ماه مارس 80 درصد اعلام کرده است، با احتمال 40 درصد فعال‌سازی زودتر تا پایان فوریه.

فعال‌سازی شبکه آزمایشی Goerli برای ارتقاء شبکه Dencun در 17 ژانویه، EIP‌های حیاتی، از جمله EIP-4844 را معرفی کرد. این EIP نوآوری در شاردینگ proto-dank را به اطلاع می‌رساند که برای کاهش شدید هزینه‌های تراکنش در لایه‌های اتریوم ۲ با بهینه‌سازی در دسترس بودن داده‌ها از طریق یک ساختار داده جدید به نام blobs طراحی شده است.

اشتراک گذاری Proto-dank یک تغییر دهنده بازی برای rollup ها است که تراکنش های خارج از زنجیره را جمع می کند و با کاهش قابل توجه هزینه های مربوط به ذخیره سازی و پردازش داده ها، اثبات محاسباتی را برای بلاک چین اتریوم ارائه می دهد.

این بهبود بخشی از تکامل مداوم اتریوم برای بهبود مقیاس پذیری، کاهش هزینه ها و حفظ موقعیت خود به عنوان یک پلت فرم بلاک چین پیشرو برای توسعه دهندگان و کاربران است.



نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا