آلت کوین

تحلیل و بررسی رمز ارز icp | پیش بینی قیمت icp

اگر در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارید، حتماً رمز ارز icp را می‌شناسید یا یک بار نام آن را شنیده‌اید. این ارز تحول بسیار جدیدی در توکن سازی و سرویس‌های اینترنتی به وجود آورد. این ارز در حال حاضر طرفداران زیادی دارد و ارز آینده داری به شمار می‌آید. حال در این مقاله می‌خواهیم با تحلیل و بررسی رمز ارز icp در خدمت شما باشیم.

 معرفی ارز دیجیتال ICP

ارز دیجیتال ICP توکنی عرضه‌شده از پلتفرم Internet Computer است. اینترنت کامپیوتر اولین بلاک چینی می‌باشد که با سرعت وب با ظرفیت نامحدود اجرا می‌گردد. این بستر یک ابداع بسیار بزرگ در بلاک چین در کنار بیت کوین و اتریوم است. اینترنت کامپیوتر مانند کامپیوتر بلاک چین می‌باشد که در مقیاسی بسیار مدبرانه محاسبه و داده‌ها را اجرا می‌نماید و دیتاها را پردازش و نگهداری می‌نماید و پلتفرم‌های نرم‌افزاری خوبی به توسعه‌دهندگان ارائه می‌کند.

اگر این موارد حل شود، اینترنت کامپیوتر روشی نویینی را جهت ساخت امکانات اینترنتی توکن ها، سیستم‌های غیرمتمرکز، سیستم‌های وب، سیستم‌های سازمانی و … عرضه می‌نماید. ICP توکن اختصاصی این بستر است که چند نقش اساسی دارد که ازجمله‌ی آن‌ها، تولید چرخه‌ای جهت محاسبه، پاداش دهی به کاربران و حاکمیت شبکه است.

تحلیل و بررسی رمز ارز icp | پیش بینی قیمت icp
تحلیل و بررسی رمز ارز icp | پیش بینی قیمت icp

به‌طورکلی بر اساس ادعای رسمی سایت این رمز ارز، این ارز دیجیتال icp تحولی بزرگ در رمزگذاری را مژده می‌دهد. درواقع توکن ICP اولین بلاک چینی می‌باشد که این امکان را دارد که میزبان وب سایت ها، خدمات اینترنتی، سیستم‌ها و همه‌ی پلتفرم‌های مالی باشد که توسط قراردادهای هوشمند ایجادشده‌اند. مثلاً اگر قصد دارید توسط بلاک چین ICP وب سایتی بسازید، جهت میزبانی وب سایت نیازی به پرداخت سرویس میزبان نمی‌باشد، این امر در خود بلاک چین انجام می‌پذیرد.

بنیان‌گذاران و مؤسسان ارز دیجیتال ICP

در تاریخ اکتبر 2016 این پروژه به دست دومینیک ویلیامز راه‌اندازی شد و جامعه‌ی رمزنگاری توجه ویژه‌ای به آن نشان دادند. Dominic Williams مؤسس و مدیر DFINITY می‌باشد. وی یک مبتکر در حوزه رمزنگاری است و یکی از اعضای اولیه انجمن فنی بیت کوین و اتریوم می‌باشد. قبل از این ابداع، مدیر ارشد آزمایشگاه‌های String بوده است. او تعدادی استارتاپ مثل Airdocs، System7 و Smartdrivez را ایجاد کرده است.

همچنین بخوانید:   Coinbase برای افزودن معاملات آتی برای Polkadot، Internet Computer، NEAR

ویژگی‌های ارز دیجیتال ICP

یکی از اهداف دیجیتال ICP توسعه دادن اینترنت عمومی و ایجاد یک بستر برای محاسبه جهانی بود به صورتی که در حال حاضر شبکه اینترنت شبکه‌ای باشد که همه افراد به هم متصل شوند و کانکت گردند، اما یک جای کار ایراد دارد و آن این است که هم‌اکنون همه سیستم‌ها و خدمات از زیرساخت‌ خصوصی استفاده می‌کنند.

رمز ارز ICP از گروهی از بسترهای رمزنگاری‌شده متشکل است که از ویژگی‌های مهم ارز دیجیتال ICP است و این قابلیت را به کاربران می‌دهد که دارای یک کلید عمومی باشند؛ دارا بودن یک کلید عمومی یکی از ویژگی‌های برتر است که به ساعت ‌هوشمند و تلفن‌های همراه هوشمند این قابلیت را ارائه می‌دهد که همه دارایی‌های خود را با استفاده از ارز دیجیتال ICP تأیید نمایند و کنترل کنند. این ویژگی در بلاک چین‌های قبلی و سنتی وجود نداشت.

از دیگر ویژگی‌ها و درواقع مزیت‌های این پلتفرم، امنیت آن است که از چهار لایه مبتنی بر اثبات سهام PoS متشکل است که این لایه‌ها امنیت شبکه را در مقابل حمله‌های احتمالی حفظ می‌کند و به همین دلیل است که شبکه میلیون‌ها کاربران را می‌تواند به شکل هم‌زمان پشتیبانی نماید.

یکی دیگر از ویژگی‌های این بستر، تیم و گروه بزرگ و قوی آن است که از متخصصان خبره در حوزه‌ای تیم تشکیل‌شده‌اند.

تحلیل و بررسی رمز ارز icp | پیش بینی قیمت icp
تحلیل و بررسی رمز ارز icp | پیش بینی قیمت icp

صرافی‌هایی که ارز دیجیتال ICP را پشتیبانی می‌کنند، کدامند

جهت خرید ارز اینترنت کامپیوتر ICP باید کاربرانی که در ایران هستند یکی از استیبل کوین ها مانند تتر را بخرند و بعد در صرافی‌های خارجی که ایران را تحریم نکرده‌اند استیبل کوین خود را به ارز ICP تبدیل نمایند.

صرافی‌های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ICP می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • Binance
  • Huobi Global
  • Coinbase Pro
  • OKEx
  • گیت (io)
  • پولونیکس (Poloniex)
  • کوکوین (KuCoin)

شما با مراجعه به سایت CoinMarketCap می‌توانید یک لیست کامل از صرافی‌هایی که این ارز را پشتیبانی می‌کنند را ببینید.

کیف پول ارز دیجیتال ICP کدامند

جهت نگهداری رمز ارزها از کیف پول‌هایی که در زیر نام می‌بریم می‌توانید استفاده کنید. برای نگهداری ارز دیجیتال ICP تعداد زیادی کیف پول وجود ندارد که کاربران امکان استفاده از آن را داشته باشند.

همچنین بخوانید:   افزایش 24 درصدی قیمت Internet Computer (ICP)

دو مورد از کیف پول‌هایی که کاربران جهت ذخیره‌سازی رمز ارز ICP از آن‌ها می‌توانند استفاده نمایند به شرح زیر است:

  • کیف پول کوین لیست Coinlist
  • کیف پول Safepal

نگاهی به آینده ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر ICP

دومینیک ویلیامز، مؤسس و مدیر ارشد Dfinity، اینترنت کامپیوتر را یکی از بزرگ‌ترین ابتکارها در حوزه بلاک چین بعد از بیت کوین و اتریوم می‌داند. بر اساس گفته‌ی او، بستر قراردادهای هوشمند این ارز با سرعت اینترنت اجرایی می‌گردد و این امکان را دارد که همه‌ی برنامه‌ها را از وب باز کند و بلاک چین اجرا نمایید.

تحلیل و بررسی رمز ارز icp | پیش بینی قیمت icp
تحلیل و بررسی رمز ارز icp | پیش بینی قیمت icp

پروژه اینترنت کامپیوتر هدف ویژه‌ای دارد و آن این است که قابلیت‌های بلاک چین عمومی و اکوسیستم غیرمتمرکز با استفاده از علوم کامپیوتر جدید و رمزنگاری و ایجاد بلاک چین گسترش دهد. درواقع با توجه به اهداف بلندمدتی که این پروژه دارد، بسیار آینده درخشانی در انتظار اوست و در آینده می‌تواند بسیار حرف برای گفتن داشته باشد.

آینده درخشان رمز ارز ICP

رمز ارز ICP توکنی است که بستر اینترنت کامپیوتر ارایه نمود که به دست بنیاد دیفینیتی در سوئیس ایجاد شد و به کاربران عرضه شد. اینترنت کامپیوتر یک بستر متن‌باز به است و هدف اصلی آن راه‌اندازی اینترنت مدرن با پشتیبانی قراردادهای هوشمند و برنامه‌های DeFi می‌باشد. درواقع این بلاک چین با امکان محاسبه‌ی گروهی کامپیوتر‌های شبکه، بستری کامپیوتری را واحد راه‌اندازی می‌کند که این قابلیت را دارد که برنامه‌های که حجم و مقیاس بالایی دارند را پشتیبانی کند.

با گذشت زمان، متخصصان خبره با بلاک چین، ابتکارات جدیدتر و به‌روزتری را جهت حل مشکلات ارائه می‌کنند و این امر نشان می‌دهد که بلاک چین در آینده نیز یکی از یکی از پرقدرت‌ترین و کارا مدترین فناوری‌ها در تکنولوژی و ای تیم می‌باشد. اینترنت کامپیوتر با معرفی کردن تکنولوژی Chain Key یکی ابتکارات بزرگ و مؤثر در بلاک چین و رمز ارزها به‌حساب می‌آید.

اکنون با یکی دیگر از رمز ارزها آشنا شدید و در این مقاله ما به تحلیل و بررسی رمز ارز icp پرداختم. برای اطلاعات بیشتر درباره این رمز ارز و سرمایه‌گذاری در آن با مشاوران حوزه رمز ارز و تریدرها مشورت نمایید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا