آموزش صرافی کوکوین
ویژهبازی و گیم

برترین بازی های NFT در سال 2021

از زمان معرفی توکن های غیر مثلی (NFT)، به مرور زمان نشان داده اند که پتانسیل کافی برای ایجاد تحولی بزرگ در دنیای گیمینگ را دارند. ظهور این توکن های NFT عصر جدید و هیجان انگیزی را برای پلیرها ایجاد کرده تا نقش خود به عنوان یک گیمر را جدی بگیرند و در اقتصاد صنعت گیمینگ سهمی داشته باشند و در این فرآیند به سود آوری هم برسند.

امروزه این حوزه از صنعت گیمینگ شروع به شکل گیری کرده است زیرا توسعه دهندگان بازی ها نیز برای ارائه تجربه ای جالب و هیجان انگیز تر، به طور روز افزون از تکنولوژی بلاکچین استفاده می کنند. از این رو مقاله در این مقاله برخی از بهترین بازی های NFT حال حاضر دنیا را معرفی می کنیم. البته قبل از شروع لیست بهترین بازی های NFT، بیاید بیشتر درباره بازی های مبتنی بر NFT صحبت کنیم.

بازی های Play-to-Earn مبتنی بر NFT چیست؟

یک بازی NFT، طراحی های بازی های مرسوم را با مکانیزم های غیر مرسوم بازی ترکیب می کند تا کاربران بتوانند کنترل بیشتری روی دارایی های درون بازی مثل پوسته ها، کاراکترها، سلاح ها، زمین های مجازی و بسیاری چیزهای دیگر داشته باشند. این اتفاق با راه اندازی بازی ها روی بلاکچین و متصل کردن آن ها به اقتصاد دیجیتالی دارایی محور ممکن شده است. این دارایی های دیجیتالی معمولا به شکل NFT هستند تا قابل تشخیص و ضد دستکاری باشند. پذیرش استانداردهای توکن NFT همچنین به توسعه دهندگان اجازه داده تا کمیابی و خاص بودن برخی از این آیتم های درون بازی را حفظ کنند. به همین خاطر است که برخی از دارایی های بلاکچینی درون بازی، از بقیه گران تر هستند.

با بکارگیری این سیستم، بازیکن ها می توانند از طریق 3 استراتژی اصلی می توانند روی دارایی های بازی ادعای مالکیت کنند. این می تواند امکان خلق یا مخلوط کاراکترهای جدید، خرید آیم های دیجیتالی از بازارهای داخلی یا شخص ثالث یا بازگشایی و به دست آوردن آیتم های جدید را فراهم کند. از هر که به این دارایی ها دسترسی پیدا کنید، مالکیت انحصاری آن دارایی در اختیار شما خواهد بود. پس از آن می توانید این دارایی ها را توزیع کنید یا بفروشید و از انجام این معاملات درآمد زایی کنید. به همین خاطر است که به این مدل play-to-earn (بازی برای کسب) می گویند.

برترین بازی های NFT

همانند همه حوزه های نوظهور و توسعه یافته، پلتفرم های مختلفی برای ارائه خدمات در حوزه بازی های مبتنی بر NFT به وجود آمده اند. در واقع این بازی ها در خط مقدم حوزه NFT قرار دارند، زیرا با موفقیت توانسته اند توکن های غیر مثلی را در تم بازی ها به کار بگیرند. با این سیستم، بازیکن ها می توانند در عین لذت بردن از برخی از بازی های مورد علاقه خود، در بازار سود ده NFT هم فعالیت داشته باشند. حالا بدون فوت وقت، به سراغ برترین بازی های NFT ارائه شده تا سال 2021 خواهیم رفت.

Axie Infinity

Axie Infinity ایده های زیادی را از بازی محبوب Pokemon به ارث برده و آن حال و هوا را با تکنولوژی بلاکچین ترکیب کرده تا محصول نهایی حس بسیار هیجان انگیزتری داشته باشد. در این بازی مستقر در بلاکچین اتریوم، بازیکن ها حیوانات خانگی دیجیتالی مبتنی بر NFT به نام Axies را پرورش و جمع آوری می کنند تا بتوانند با سایر بازیکن ها به رقابت بپردازند. هر Axies، خصیصه ژنتیکی خاص خودش را دارد. از این رو نقاط ضعف و قوت Axies ها به نوادگان آن منتقل می شود.

همانطور که انتظار می رود، این حیوانات خانگی دیجیتالی در بازارهای NFT اتریومی قابل معامله هستند و قیمت آن ها نیز بسته به شدت کمیابی و خصوصیات منحصر به فردشان متفاوت است. برای شروع بازی، شما باید سه Axies خریداری کنید. با گذراندن هر مرحله، جنگ های تن به تن (PVP) با بازیکن های دیگر و ماجراجویی های دیگر، Smooth Love Potion (SLP) یا همان توکن ERC-20 کاربردی بومی پلتفرم را به عنوان پاداش دریافت می کنید.

برای هر تلاش برای پرورش یک Axie جدید، باید مقدار معینی SLP پرداخت کنید که البته می توانید از صرافی های مختلف خریداری کنید. توکن ERC-20 دیگری که در بازی Axie Infinity وجود دارد، Axis Infinity Shard (AXS) نام دارد که به عنوان توکن حاکمیت پلتفرم عمل می کند. در ضمن این توکن برای خدمات استیکینگ بازی هم به کار می رود که البته قرار است تا سال آینده معرفی و عرضه شود.

Gods Unchained

Gods Unchained یک بازی رایگان است که برای بکارگیری المان های NFT به یک بازی معاملات کارت آشنا طراحی شده است. بازیکن ها با خرید کارت ها از دیگر بازیکن ها یا بردن رقابت های PVP که معمولا کیفیت کارت ها و مهارت های بازی بازیکن برنده را مشخص می کند، کارت ها را جمع آوری می کند. لازم به ذکر است که تاکید اصلی روی مهارت های بازی و استراتژی قرار گرفته است. دلیلش آن است که بازی از حالت رتبه بندی استفاده می کند که بازیکن هایی با امتیازات یکسان، با یکدیگر روبرو می شوند.

همچنین بخوانید:   5 بازی برتر کریپتویی دی ماه

اگر با استراتژی خود باعث شوید که خون رقیب قبل از شما به صفر برسد، برنده بازی خواهید شد. برای هر برد، امتیاز تجربه هم دریافت می کنید. با پر شدن مخزن تجربه، به مرحله یا رتبه بندی ارتقا یافته و بسته جدیدی از کارت دریافت می کنید تا با آن ها بازی کنید.

لازم به ذکر است که هر کارت با یک توکن ERC-721 پشتیبانی می شود. از این رو می توانید آن را در بازار داخلی پلتفرم و یا بازار آزاد خرید و فروش کنید. با فروش کارت ها در اکوسیستم داخلی بازی، توکن بومی پلتفرم به نام GODS را به عنوان وجه پرداختی دریافت می کنید. لازم به ذکر است که این توکن در حال حاضر با قیمت 5.3 دلاری در رتبه 403 وبسایت CoinMarketCap قرار دارد. این توکن در چند هفته اخیر رشد بسیار خوبی داشته و این داغ بودن بازار بازی های NFT را نشان می دهد.

Splinterlands

Splinterlands یک بازی کارتی قابل معامله است که همانند بازی Gods Unchained به کاربر امکان کسب درآمد با انجام بازی را می دهد. با بردن رقابت های کارتی رو در رو، پاداش دریافت می کنید. برای شروع بازی Splinterlands، در ابتدا باید بسته کارت شروع را خریداری کنید. ممکن است خوش شانس باشید و کارت های نادری را در بین کارت های بسته ابتدایی خود پیدا کنید. همچنین ممکن است از یک کارت واحد، چندین نسخه داشته باشید. اگر چنین اتفاقی بیفتد، می توانید کارت های یکسان را یکدیگر ترکیب کنید تا قدرت آن ها را افزایش دهید و یا یکی از آن ها را به ازای ارزهای دیجیتال تعویض کنید.

به محض آشنایی با کارت های مختلف، می توانید به رقابت و جنگ با دیگر بازیکن ها و یا مشارکت در مراحل مختلف، بپردازید. نتیجه این فعالیت ها تعیین می کند که شما کارت های بیشتری را دریافت می کنید یا خیر.

The Sandbox 3D

The Sandbox یک متاورس بازی مبتنی بر voxel است که یکی از فعال ترین پلتفرم های گیمینگ حال حاضر دنیای کریپتو است که کاربران در آن می توانند دارایی های مجازی را خرید و فروش کنند. در این بازی، بازیکن ها می توانند دارایی های voxel را دستکاری و با آن ها درآمد کسب کنند. می توانید آن را نسخه بلاکچینی از بازی های محبوبی مثل Minecraft و Roblox در نظر بگیرید. این پلتفرم، ابزارهای لازم برای خلق و انیمه سازی اشیا را دارد تا کاربر بتواند در نهایت نتیجه کار خود را در بازار بفروشد. علاوه بر این، کاربران می توانند بازی های مختص خود را خلق کرده و در پلتفرم آن ها را اجرا کنند.

Sandbox 3D یک توکن ERC-20 اختصاصی به نام SAND را به عنوان توکن بومی متاورس خود معرفی کرده است. با این توکن، بازیکن ها می توانند آیتم های درون بازی را از بازار داخلی پلتفرم خریداری کنند. توکن های NFT خاصی به نام LAND هم وجود دارد که با فاصله بسیار زیادی توکن های با ارزش و دارایی های گران قیمتی در بازی Sandbox است. در آپریل گذشته رکورد فروش 8.5 میلیون دلاری LAND شکسته شد.

Alien Worlds

Alien Worlds یک متاورس NFT DeFi است که رقابت و همکاری اقتصادی بین بازیکن ها به منظور گشت و گذار در سایر سیاره ها را شبیه سازی می کند. این اتفاق با تشویق بازیکن ها برای رقابت سر به دست آوردن Trilium (TLM) میفتد که برای کنترل سازمان ها خود مختار غیر متمرکز رقیب (Planed DAO) و کسب دسترسی به بازی های بیشتر  نیاز است.

در متاورس Alien Worlds، بازیکن ها می توانند برای استخراج TLM توکن های غیر مثلی خریداری کنند، در جنگ ها شرکت کنند و ماموریت های درون بازی را تکمیل کنند. بازیکن ها بر اساس استراتژی خود می توانند NFT ها را خریداری یا بازسازی کنند که با شیوه بازی آن ها سازگاری داشته باشد. علاوه بر این، بازیکن ها می توانند با انتخاب مشاوران شش Planet DAO، در شیوه حاکمیت پلتفرم شرکت کنند و با این کار روی رویکرد بازی تاثیر بگذارند.

Battle Racers

همانطور که از نام این بازی مشخص است (مسابقه جنگی)، Battle Racers شباهت های زیادی با بازی های محبوبی مثل Super Mario Kart یا F-Zero دارد. ایده کلی این بازی ترکیب قطعات و سلاح های مختلف برای خلق قوی ترین ماشین های ممکن است. بازیکن ها می توانند قطعات و سلاح های مختلف را با یکدیگر مخلوط کنند تا در مسابقات به خودروی خود برتری بدهند. در ضمن می توانید خودروهای برده و جایزه گرفته را به صورت NFT در بلاکچین ثبت کنید تا بتوانید در بازارهای دیگر مثل OpenSea به فروش برسانید.

هر بازیکن با ترکیب کردن مهارت ها و قطعات مختلف به خودروی خود، یک ماشین منحصر به فرد می سازد. به عنوان مثال می توانید خوش دستی ماشین را به سرعت ترجیح دهید یا سیستم دفاعی را بهتر از قدرت سلاح ها کنید تا بتوانید به پیروزی های بیشتری برسید. این بازی در حال حاضر در Decenteraland که خود دنیایی مجازی مبتنی بر بلاکچین است، قابل بازی کردن است.

همچنین بخوانید:   توکن غیر مثلی (NFT) چیست؟

سه بازی برتری که در آینده معرفی می شوند

Guild of Guardians

Guild of Guardians یک بازی نقش پردازی فانتزی است که شامل مدل آشنای ساخت تیمی از قهرمانان، تکمیل ماموریت ها در زندان ها و کسب منابع بیشتر می شود. همانند سایر بازی ها، جمع آوری منابع برای ایجاد آیتم های درون بازی که می تواند در نهایت منجر به کسب سود شود، مورد نیاز است. با اینحال Guild of Guardians همانطور که از نامش پیداست روی ایجاد جوامع مختلف تمرکز دارد. در واقع نگهبانان با یکدیگر هم تیمی می شوند تا در برابر چالش های بازی با هم رقابت کنند و در ازای آن می توانند الماس (Gem) دریافت کنند که در واقع ارز داخل بازی است.

علاوه بر این توسعه دهندگان این بازی می خواهند آن را به یک بازی Play2Earn تبدیل کنند. گیم پلی Guild of Guardians به صورت PVP نیست و در واقع بازیکن ها باید با هیولاهای درون سیاهچاله ها رقابت کنند، از این رو بازیکن ها برای شکست دادن سایر کاربران نیازی به خرج کردن پول ندارند.

لازم به ذکر است که این بازی هم اکنون در حال توسعه است. NFT های موسس در حال حاضر به فروش رفته اند و گفته شده که نسخه ابتدایی این بازی تا سه ماهه دوم 2022 عرضه خواهد شد. با توجه به سروصدای زیادی که این بازی در فضای مجازی به پا کرده، معرفی آن می تواند تاثیر بزرگی بر دنیای NFT گیمینگ بگذارند.

Gold Fever

Gold Fever یک بازی نقش پردازی با تم جنگل است که بازیکن ها یک کاراکتر را انتخاب می کنند و برای افزایش شانس استخراج طلا به شکل توکن بومی بازی به نام NGL، با دیگر بازیکن های پلتفرم به رقابت می پردازند. بازیکن ها همچنین آیتم های مبتنی بر NFT مثل لباس، سلاح و دیگر منابع دیگر را نیز جمع آوری می کنند. Gold Fever هم مثل سایر بازی های مبتنی بر NFT، سعی دارد برای کمیاب کردن دارایی های درون بازی خود از تکنولوژی بلاکچین استفاده کند. شما می توانید یکی از کاراکترهای اصلی بازی را انتخاب کنید و نقش خود را برای ایجاد یک اقتصاد شکوفای مبتنی بر طلا ایجاد کنید.

لازم به ذکر است که آیتم های درون بازی در بازار نیز قابل معامله است. از این رو می توانید با به دست آوردن NGL و تعویض آن به ارزهای دیجیتال دیگر یا حتی ارز فیات، به درآمد برسید.

Neon District

Neon District هم یک بازی نقش پردازی دیگر است که کاربران می توانند کاراکترها، لوازم و ابزارها را جمع آوری کنند. درست مثل همه بازی هایی که در این مقاله معرفی شد، آیتم ها و کاراکترهای درون بازی Neon District توکن غیر مثلی هستند. از این رو آیتم های موجود در این بازی، دارایی های قابل جمع آوری دیجیتالی هستند که بر بستر بلاکچین قرار گرفته اند. کاربر نیز می تواند با فروش دارایی های به دست آمده در بازی به سایر بازیکن ها به درآمد زایی برسد.

هدف اصلی ایجاد یک تیم و رقابت با دیگر بازیکن ها در ماموریت ها یا نبردها است. یک حالت رقابتی چند بازیکنی به نام Neon Pizza، بازیکن ها را در مقابل هم قرار می دهد تا برای فرصت به دست آوری توکن بومی Neon، لوازم و دیگر قطعات مورد نیاز با هم رقابت کنند. تنها کاری که باید بکنید، ارسال کاراکترها برای شکار مامور ارسال پیتزا و سیر کردن شهروندان گرسنه است. همچنین می توانید استراتژی خصمانه تری داشته باشید و برای تیم ارسال پیتزا دیگر بازیکن ها کمین کنید و درآمد آن ها را به سرقت ببرید.

درآمد ها که به شکل Neon به نمایش گذاشته می شوند، می توانند برای خرید کاراکترها، سلاح ها، قطعات، سپر، آب میوه و دیگر آیتم های درون بازی که برای ارتقای سطح کیفیت کاراکتر ها نیاز است، هزینه شوند.

جمع بندی

همانطور که از لیست این مقاله پیداست، بازی های برتر NFT از ژانرهای محبوب بازی استفاده می کنند و المان های بازی را با سیستم بلاکچین ترکیب کرده اند تا به آیتم های درون بازی کمیابی داده و آن ها را خاص کنند. به طور کلی، بازی با عناوین NFT بسیار ساده است. این بازی ها بسیار لذت بخش و درآمد زا نیز هستند. به عنوان مثال در عناوینی مثل Axie Infinity، بازیکن ها می توانند درآمد بسیار خوبی هم به دست آورند.

دیگر کاربرد توکن های غیر مثلی در حوزه ورزش است. NFT ها می توانند برای تعامل با میلیون ها هوادار تیم های ورزشی در سراسر دنیا کاربرد بسیار خوبی داشته باشند تا این افراد بتوانند از طریق این توکن ها از تیم مورد علاقه خود حمایت کنند.

 

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام  عضو شوید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
 VIPکانال