اخبار رمز ارز

با پیوستن سام آلتمن به هیئت مدیره OpenAI، ورلدکوین 42 درصد افزایش یافت

ارزش Worldcoin (WLD) یک جهش شدید را تجربه کرد و به دنبال تحولات استراتژیک کلیدی در OpenAI بیش از 42 درصد افزایش یافت.

ورلد کوین در اوایل ماه مارس با یک رکود شدید همراه با سقوط سکه‌های هوش مصنوعی (کریپتو AI) مواجه شد. از آن زمان، شبکه مالی رو به رشد – که توسط سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI تأسیس شده است – نه تنها بهبود یافته، بلکه جایگاه چشمگیری نیز به دست آورده است.

این افزایش قیمت، WLD را به اوج تاریخی خود رساند و از سد گریزان 10 دلاری عبور کرد. بر اساس داده های وب سایت ردیابی قیمت کریپتو CoinGecko، WLD در حال حاضر 10.40 دلار قیمت دارد که ارزش بازار آن را بیش از 1.54 میلیارد دلار می کند.

ورلد کوین پس از پیوستن مجدد سام آلتمن به هیئت مدیره OpenAI 42 درصد افزایش یافت - 1
نمودار قیمت 24 ساعته WLD | منبع: CoinGecko

این جهش قیمت با حجم معاملات 24 ساعته بیش از 1.78 میلیارد دلار همراه بود که 295 درصد افزایش نسبت به مدت زمان مشابه داشت. Worldcoin همچنین در دوره‌های طولانی‌تر عملکرد خوبی داشت و در 30 روز 342 درصد و در هفت روز گذشته 35 درصد افزایش داشت.

تحلیلگران این افزایش را به عوامل متعددی از جمله بازگرداندن سم آلتمن به هیئت مدیره OpenAI پس از یک وقفه کوتاه و بحث برانگیز مرتبط می دانند.

این تصمیم همراه با پیشرفت قابل توجهی در ترکیب هیئت مدیره، با استقبال OpenAI از سه عضو جدید به هیئت مدیره خود به دست آمد: سو دزموند-هلمن، مدیر عامل سابق بنیاد بیل و ملیندا گیتس. نیکول سلیگمن، مدیر مجرب سونی؛ و فیجی سیمو از شهرت اینستاکارت.

Worldcoin و Nvidia

ناظران بازار همچنین شتاب قیمت Worldcoin را مدیون پیش‌بینی کنفرانس Nvidia 2024 GTC و رونمایی احتمالی GPT 5، آخرین مدل هوش مصنوعی مولد OpenAI می‌دانند.

این مدل جدید هوش مصنوعی به‌عنوان محو کردن خطوط بین هوش انسان و ماشین تبلیغ می‌شود و فضای فناوری را بیشتر برق می‌دهد.

قابل توجه است که افزایش Worldcoin در مواجهه با چالش‌های قانونی اخیر در اسپانیا در مورد شیوه‌های جمع‌آوری داده‌ها رخ می‌دهد. اسپانیا به دلیل روش های بحث برانگیز جمع آوری داده های شخصی از طریق دستگاهی که چشم ها را اسکن می کند، اقداماتی را برای توقف ابتکار WLD انجام داد.

مرجع حفاظت از داده های اسپانیا، AEPD، دستوری برای Worldcoin صادر کرد تا جمع آوری داده های شخصی از طریق این اسکن ها را متوقف کند و استفاده از هر گونه داده ای را که قبلاً جمع آوری شده است متوقف کند.

این اقدام پیشگیرانه که در 6 مارس اعلام شد، ورلد کوین را ملزم می‌کرد تا طی 72 ساعت پایبندی خود را به این دستور ثابت کند، با مدیر AEPD، Mar España Martí، بر نیاز به تلاش‌های مشترک در اتحادیه اروپا در این زمینه تأکید کرد و بر تأثیر آن بر شهروندان در سراسر کشورهای عضو تأکید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا