اخبار رمز ارز

بانک اوج نیجریه از Gluwa برای تسریع پذیرش CBDC e-Naira استفاده می کند.

بانک مرکزی نیجریه با Gluwa، یک شرکت زیرساخت بلاک چین، برای پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور، e-Naira، شریک شده است.

هدف این همکاری ترویج استفاده از e-Naira و افزایش شمول مالی در نیجریه با استفاده از فناوری بلاک چین برای پیشبرد گنجاندن مالی، افزایش عملکرد e-Naira و ایجاد نوآوری مالی است.

این مشارکت همچنین بر ساده‌سازی وام‌دهی فین‌تک از طریق تسهیل انتقال مستقیم eNaira به مشتریان، ساده‌سازی فرآیند اعطای وام و افزایش سرعت و کارایی خدمات متمرکز خواهد بود. علاوه بر این، هدف آن احراز هویت تراکنش‌ها، اطمینان از اینکه eNaira سابقه معتبر برای تمام معاملات وام انجام شده توسط شرکای فین‌تک است و اطمینان از صحت و شفافیت در عملیات مالی و امتیازدهی اعتباری است.

علاوه بر این، این همکاری، احراز هویت کاربر را در اولویت قرار می‌دهد و مکانیسم‌های قوی مانند رمزگذاری نامتقارن با کلیدهای خصوصی و عمومی را برای ارائه دسترسی ایمن، خصوصی و مطابق با مقررات به خدمات مالی به کاربران ارائه می‌دهد.

با ساده‌سازی انتقال حواله، eNaira می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد و تراکنش‌های آسان‌تر را برای مهاجران نیجریه تسهیل کند. علاوه بر این، ماهیت مبتنی بر حساب آن نوید تزریق شفافیت به پرداخت‌های غیررسمی، تقویت پایه مالیاتی و رسمی کردن معاملات اقتصادی را می‌دهد.

با این حال، این انتقال به ارز دیجیتال بدون چالش نیست. اجرای سیاست پولی و ثبات مالی می تواند با معرفی eNaira با خطراتی مواجه شود. اقداماتی مانند محدودیت‌های تراکنش روزانه، پروتکل‌های تأیید هویت و ارزیابی‌های منظم امنیت فناوری اطلاعات برای رفع نگرانی‌های امنیت سایبری ایجاد شده‌اند.

نیجریه کریپتو را تنظیم می کند

گزارش ها حاکی از آن است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه (SEC) دستورالعمل های جدیدی را برای مبارزه با پولشویی برای دارایی های دیجیتال ایجاد کرده است. هدف این دستورالعمل ها بهبود فرآیندهای صدور مجوز، ثبت و غربالگری برای ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال و مجازی (VASP) است.

ابتکار کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه از فعالیت افراد دارای سابقه مجرمانه در بازار سرمایه جلوگیری می کند و یکپارچگی بازار و حمایت از سرمایه گذاران را تقویت می کند.

علاوه بر این، گزارش‌ها حاکی از آن است که SEC فعالانه با بانک مرکزی نیجریه (CBN) تعامل می‌کند تا بازخورد اضافی را قبل از تصویب نهایی در قوانین بگنجاند. هدف این رویکرد مشترک تقویت مقررات و اطمینان از انطباق در فضای دارایی دیجیتال است.

مقامات نظارتی نیجریه با معرفی این دستورالعمل‌های ضد پولشویی، گامی فعال برای مبارزه با جرایم مالی در بخش دارایی‌های دیجیتال برداشته‌اند. با تنظیم قوانین و مقررات شفاف، SEC در نظر دارد ضمن جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی در بازار سرمایه، محیطی سازگار برای VASP های قانونی ایجاد کند.

چشم‌انداز مقرراتی در حال تحول در نیجریه نشان‌دهنده گرایش گسترده‌تری به سمت افزایش نظارت و امنیت در اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال است که با تلاش‌های جهانی برای مبارزه با پولشویی و فعالیت‌های تامین مالی تروریسم همسو می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا