اخبار رمز ارز

اگر جریان ورودی ETF کند شود، بیت کوین ممکن است با فروش مواجه شود

ETF های بیت کوین در ایالات متحده هفته گذشته شاهد ورود بی سابقه ای بودند، اما 10x Research گزارش می دهد که تحلیلگران در مورد کاهش احتمالی قیمت در صورت کاهش تقاضا هشدار می دهند.

طبق داده‌های Farside Investors، 10 ETF مجموعاً 2.6 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جدید در طول پنج روز منتهی به 15 مارس جذب کردند. بیشتر این جریان‌های ورودی در اوایل هفته اتفاق افتاد، با افزایش از دوشنبه تا چهارشنبه، بیت‌کوین را به بالاترین حد جدید رساند و تقریباً به آن رسید. 74000 دلار

با این حال، شتاب تا پایان هفته کاهش یافت و تنها 133 میلیون دلار و 198 میلیون دلار ورودی خالص به ترتیب در روزهای پنجشنبه و جمعه ثبت شد. در نتیجه، بیت کوین (BTC) در آخر هفته کاهش شدیدی را تجربه کرد و به زیر 65000 دلار سقوط کرد.

در حالی که قیمت حدود 67000 دلار پشتیبانی می شود، تحلیلگرانی مانند مارکوس تیلن، بنیانگذار 10x، دوشنبه و سه شنبه را حیاتی دانستند. Thielen در گزارشی اشاره کرد که اگر جریان های ورودی ETF نتواند انتظارات را پس از نوسانات اخیر بازار برآورده کند، ادامه اصلاح ممکن است.

در این گزارش، در رابطه با سناریوهای بالقوه، آمده است: «در حالی که این یک روایت نامطلوب است، انتظار می‌رود که پس از تجربه نوسانات قابل توجه قیمت‌ها، شاهد کاهش جریان ورودی باشیم.» بر اساس شاخص‌های معکوس، Thielen یک اصلاح را به 59035 دلار پیشنهاد کرد که نشان دهنده کاهش 10 درصدی نسبت به قیمت‌های فعلی است.

علیرغم چشم انداز اصلاح عمیق تر، این گزارش در مورد مسیر گسترده تر بازار کریپتو خوش بینانه است.

تیلن با تاکید بر ارزش بیت کوین که آستانه 70000 دلار را پس می گیرد، اظهار داشت: «ما هنوز می توانیم استدلال کنیم که بیت کوین طی چند ماه آینده به طور قابل توجهی بالاتر خواهد رفت زیرا این بازار صعودی احتمالاً ادامه خواهد داشت.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا