اخبار رمز ارز

اپلیکیشن Concentric در Arbitrum دچار هک 1.7 میلیون دلاری مهندسی اجتماعی شد


اپلیکیشن مدیریت نقدینگی Concentric امروز با نقض امنیتی قابل توجهی در شبکه Arbitrum مواجه شد.

را رخنه شامل یک حمله مهندسی اجتماعی بود که امکان دستیابی غیرمجاز یک کلید خصوصی مهم را فراهم کرد. این کلید به حساب استقرار پروتکل تعلق داشت و در حمله نقش داشت.

در طول این حادثه، مجرم با ارتقای خزانه‌ها و ایجاد توکن‌های ارائه‌دهنده نقدینگی جدید (LP) موفق شد پروتکل را دستکاری کند. این سلسله اقدامات در نهایت منجر به استخراج دارایی ها از خزانه ها شد.

این نقض با به دست آوردن کنترل کیف پول توزیع کننده یک کارمند در Arbitrum انجام شد. 1.7 میلیون دلار وجوه دزدیده شده به اتریوم تبدیل شد و در سه آدرس کیف پول پراکنده شد. شرکت امنیت سایبری Cyvers فعالیت‌های مشکوک را پس از این حادثه شناسایی و گزارش کرد که نگرانی‌هایی را در جامعه مالی غیرمتمرکز ایجاد کرد.

تحقیقات بیشتر در مورد این حمله ارتباطات جالبی را نشان داد. شرکت امنیتی بلاک چین CertiK ارتباطی بین کیف پول مورد استفاده در این نقض و کیف پول دیگری که در سوء استفاده قبلی از صرافی غیرمتمرکز OKX در ماه دسامبر دخیل بود، شناسایی کرد. این ارتباط حاکی از امکان سازماندهی هر دو حمله توسط یک فرد یا گروه است.

پروتکل‌های مدیریت نقدینگی، مانند پروتکلی که توسط Concentric استفاده می‌شود، در بخش defi مورد توجه قرار گرفته است. این پروتکل ها به تعیین مرزهای قیمت و مدیریت استخرهای نقدینگی در مبادلات غیرمتمرکز کمک می کنند.

افزایش محبوبیت آنها را می توان به معرفی ویژگی نقدینگی متمرکز توسط Uniswap در سال 2021 ردیابی کرد. این ویژگی به ارائه دهندگان نقدینگی این امکان را می دهد که محدوده قیمت خاصی را برای معاملات دارایی تعریف کنند، و به تامین نقدینگی پیچیدگی می بخشد و در نتیجه اتکا به پروتکل های مدیریت برای رسیدگی به دارایی ها را افزایش می دهد. .

ما را در Google News دنبال کنیدنوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا