اخبار رمز ارز

آیا وقتی سیگنال 66 میلیون دلاری ظاهر می شود، قیمت ریپل (XRP) 0.50 دلار است؟

قیمت ریپل (XRP) در زمان انتشار در 6 فوریه درست بالای سطح 0.50 دلار است، اما روند بازار مشتقات حیاتی سیگنال های نگران کننده تری را نشان می دهد.

معامله گران SHORT در حال تقویت سنگر خود در بازارهای مشتقات XRP هستند. آیا می تواند از برگشت قیمت نزولی به زیر سطح حمایت بحرانی 0.50 دلار جلوگیری کند؟

در میان روند نزولی قیمت، بهره باز XRP 66 میلیون دلار افزایش یافت

XRP با کاهش 6 درصدی در بازه زمانی هفت روزه، با یک سری رویدادهای خبری نزولی در هفته‌های اخیر مبارزه کرده است. اخیراً، یکی از بنیانگذاران ریپل لبز کریس لارسن 120 میلیون دلار بر اثر هک در 31 ژانویه از دست داد.

در حالی که صرافی‌ها و سازمان‌های مجری قانون مداخله کرده‌اند، به نظر می‌رسد واکنش سرمایه‌گذاران به این رویداد، شتاب بازار را بیشتر به نفع خرس‌ها متمایل کرده است. قیمت از 0.54 دلار به 0.50 دلار بین 30 ژانویه تا 6 فوریه 6 درصد کاهش یافته است.

به طور قابل توجهی، روندهای اخیر در بازارهای مشتقه بیشتر بر این نکته تأکید دارد که اقدامات نزولی بیشتری ممکن است دنبال شود.

داده های بهره باز CoinGlass ارزش اسمی قراردادهای آتی فعال را که در حال حاضر از یک دارایی رمزنگاری فهرست شده اند، ردیابی می کند.

آخرین خوانش ها نشان می دهد که در حالی که قیمت 6 درصد کاهش یافته است، سود باز 66 میلیون دلار در 10 روز گذشته افزایش یافته است که به 26 ژانویه بازمی گردد.

بهره باز ریپل (XRP) در مقابل قیمت | منبع: Coinglass

وقتی بهره باز در طول یک روند نزولی قیمت افزایش می‌یابد، سرمایه‌گذاران استراتژیک معمولاً این را به عنوان سیگنالی تعبیر می‌کنند که معامله‌گران کوتاه مدت در حال دو برابر شدن موقعیت خود هستند.

بنابراین، این افزایش 66 میلیون دلاری در بهره باز XRP نشان دهنده تقویت احساسات نزولی در بازار است زیرا معامله گران بیشتری پیش بینی می کنند و خود را برای ادامه حرکت نزولی قیمت پیش بینی می کنند.

تعداد پوزیشن های کوتاه XRP اکنون از قراردادهای صعودی بیشتر است

نسبت بلند مدت به کوتاه یکی دیگر از معیارهای مشتق حیاتی است که چشم انداز نزولی را تأیید می کند. اساساً، نسبت موقعیت های خرید به موقعیت های فروش در بازار را ردیابی می کند و بینشی در مورد احساسات و موقعیت معامله گران ارائه می دهد.

نسبت بلند مدت به کوتاه XRP در 27 روز از 30 روز معاملاتی گذشته به زیر 0.99 رسیده است که نشان دهنده تسلط طولانی مدت خرس است. در زمان نگارش این مقاله در 6 فوریه، نسبت طولانی به کوتاه XRP 0.97 است.

این نشان می‌دهد که 50.7 درصد از قراردادهای آتی XRP فعال، در مقابل 49.3 درصد، موقعیت‌های کوتاه هستند.

نسبت بلند/کوتاه ریپل (XRP) | منبع: Coinglass
نسبت بلند/کوتاه ریپل (XRP) | منبع: Coinglass

زمانی که نسبت بلند مدت به کوتاه مدت برای یک دوره طولانی به زیر 0.99 می رسد، نشان دهنده احساسات نزولی است و معامله گران بیشتری در انتظار کاهش بیشتر قیمت، موقعیت های فروش خود را حفظ می کنند.

به طور خلاصه، واگرایی منفی بین قیمت و بهره باز همراه با نسبت پایین بلند مدت به کوتاه می‌تواند پیشروی برای کوچک‌سازی بیشتر باشد.

اگر این سناریو همانطور که از نظر تاریخی مشاهده می‌شود اجرا شود، سرمایه‌گذاران می‌توانند نزولی به زیر 0.50 دلار را در روزهای آینده پیش‌بینی کنند.

پیش بینی قیمت XRP: بازگشت قریب الوقوع به 0.45 دلار؟

علاوه بر سیگنال های نزولی در میان معامله گران سوداگرانه، روندهای فعلی مشاهده شده در شاخص فنی Parabolic SAR نیز از پیش بینی نزولی قیمت پشتیبانی می کند.

زمانی که SAR سهموی بالاتر از قیمت فعلی دارایی باشد، نشان دهنده یک حرکت نزولی غالب است.

در این مورد، پس از کسری 6 درصدی در 7 روز گذشته، Parabolic SAR XRP، همانطور که با نقاط آبی زیر نشان داده شده است، در حال حاضر به 0.55 دلار اشاره می کند، در حالی که قیمت فعلی 0.50 دلار است که چشم انداز منفی را تأیید می کند.

پیش بینی قیمت ریپل (XRP)، فوریه 2024
پیش بینی قیمت ریپل (XRP)، فوریه 2024 | منبع: TradingView

معامله گران اغلب این همسویی را به عنوان سیگنالی برای فروش یا ورود به موقعیت های فروش بیشتر تفسیر می کنند، که به این معنی است که روند قیمت ممکن است در آستانه کاهش بیشتر باشد.

اگر این سناریو همانطور که پیش‌بینی می‌شود، گاوها می‌توانند از حمایت روانی 0.45 دلاری حمایت قابل توجهی داشته باشند تا از محرک‌های فراگیر حاشیه جلوگیری کنند. عدم حفظ حمایت 0.45 دلار می تواند باعث نزول بیشتر به سمت 0.40 دلار شود.

در مقابل، گاوها می‌توانند این پیش‌بینی نزولی را با ایجاد یک بازگشت به سمت 0.55 دلار، رد کنند. با این حال، همانطور که نقاط SAR در بالا مشخص شد، دیوار فروش مقاومتی در 0.54 دلار می تواند چالشی دلهره آور را تشکیل دهد.نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا