آموزش صرافی کوکوین
اخبار رمز ارز

آپدیت اتریوم در هفته آینده

کمتر از سه ماه است که بلاک چین اتریوم تحت ارتقاء گسترده شبکه قرار گرفته و نحوه پرداخت ماینرها را تغییر داده است. در حال حاضر ، توسعه دهندگان اصلی بلاک چین در حال به روزرسانی دیگری به نام Altair هستند که قرار است از چهارشنبه 27 اکتبر اعمال شود.

Altair اولین بار است که  بیکان چین (Beacon Chain)، که به انتقال شبکه از اثبات کار کمک می کند ، در شبکه اصلی به روز رسانی می شود. و به گفته پوجا رنجان ، که سرپرستی یک گروه غیر متمرکز از مدیران پروژه معروف به Cat Herders را بر عهده دارد ، این ممکن است تنها ارتقاء  بیکان چین (Beacon Chain)قبل از تغییر اتریوم به اثبات سهام باشد.

بیکان چین (Beacon Chain)، که در دسامبر سال گذشته فعال شد ، یک زنجیره اثبات سهام است که در شبکه اصلی به موازات زنجیره اثبات کار اجرا می شود. این زنجیره برای انجام چند کار طراحی شده است. در ابتدا ، سهام گذاری را در اکوسیستم اتریوم معرفی می کند. در حال حاضر ، بلاک چین اتریوم از ماینرها برای پردازش تراکنش ها استفاده می کند. هر ماینر از سخت افزار تخصصی برای رقابت استفاده می کند تا اولین کسی باشد که یک معمای رمزنگاری را حل می کند.با سهام گذاری از این روش ، به جای این که مردم مقداری از اتریوم خود را در نرم افزار قفل کنند ،عدم تمرکز و امنیت ، تضمین می شود. و به خاطر تلاشی که کردند آنها  واجد شرایط دریافت پاداش در قالب اتریوم بیشتر می شوند.

همچنین شبکه اصلی را برای “زنجیره های شارد” که با ایجاد 64 بلاک چین که هماهنگ کار می کنند آماده می کند تا  تراکنش ها را در شبکه ای متراکم تر ،سریعتر انجام دهد. بر اساس مستندات بنیاد اتریوم ، انتظار می رود این ویژگی ، اتریوم 2را که در سال آینده راه می افتد را کاملاً کاربردی کند.

همچنین بخوانید:   تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم

در حال حاضر ،  بیکان چین (Beacon Chain)به مردم اجازه می دهد تا اتریوم را سهام گذاری کنند اما از آن برداشت نکنند. رنجان می گوید : “پس از ادغام ، مکانیسم اجماع کامل از” اثبات کار “به” اثبات سهام “تغییر می کند. با ورژن بعدی در سال 2022 ، کاربران ممکن است بتوانند وجوه خود را برداشت کنند.”

در حالی که این ورژن ادغام نیست ، با این وجود برای کسانی که گره های اعتبارسنجی را اجرا می کنند بسیار مهم است.

به گفته تیم بیکو ، هماهنگ کننده کار توسعه دهندگان هسته ای اتریوم ، Altair سه مزیت اصلی دارد. ابتدا ، پس از به روز رسانی ، توسعه دهندگان قادر خواهند بود بر روی  بیکان چین (Beacon Chain)، مشتریان سبک بسازند. یک مشتری سبک از نرم افزاری با گره کامل برای اعتبارسنجی بلوک ها و تراکنش ها کم حجم تر است و نیازی به همگام سازی مداوم  با تمام  بلاک چین ندارد و این امر برای افرادی که نیاز به راه آسان تری برای تعامل با شبکه دارند ایده آل است.

علاوه بر این ، بیکو گفت ، “این باعث عدم تحرک و کاهش جریمه ها به سطح واقعی آنها می شود.” سهامداران نمی توانند فقط بنشینند و بازدهی کسب کنند. آنها باید گره های خود را آنلاین نگه دارند و با آخرین ورژن نرم افزار به روز شوند. اگر این کار را نکنند ، جریمه دریافت کنند.” در حال حاضر ، کسانی که کار خود را انجام نمی دهند ، سهامشان کاهش پیدا می کند، به این معنی که بخشی از اتریوم خود را از دست می دهند.

همچنین بخوانید:   کاردانو با جهش 17 درصدی به رکود خود پایان داد

سرانجام ، این فقط یک فرصت است تا مطمئن شوید که شبکه بدون هیچ مشکلی می تواند در بیکان چین (Beacon Chain)به روز شود. بیکو گفت: “ما می خواهیم مطمئن شویم که قبل از ادغام بدون مشکل کار می کند.”

در این میان ، زمان آن رسیده است که مردم گره های خود را به روز رسانی کنند. دنی رایان ، که هماهنگ کننده انتقال به اتریوم 2 است ، به Decrypt گفت که تقریباً نیمی از مردم گره خود را به روز کرده اند ، این فرآیند حدود 10 دقیقه به طول می انجامد.

اگر گره های بیشتری به روز نشوند ، در شرایط شدید می تواند شبکه را در برابر تقسیم زنجیره ای آسیب پذیر کند. این همان اتفاقی است که در ماه آگوست رخ داد وقتی که کاربران نرم افزار Geth در اتریوم نتوانستند نرم افزار خود را پس از یافتن یک اشکال ارتقا دهند.

ارتقاء قبلی شبکه ، معروف به London hard fork ، مجموعه ای از تغییرات را ارائه داد ، که مهمترین آنها EIP-1559 است.

پیشنهاد بهبود اتریوم که هزینه های تراکنش را از استخراج کنندگان خارج کرده و به کیف پولی که هیچ کس نمی تواند به آن دسترسی داشته باشد ، هدایت کرده و به طور موثر نرخ گسترش پولی اتریوم را کاهش می دهد.

در حالی که Altair هیچ چیز خیلی شدید ندارد و کاربران معمولی شبکه را تحت تأثیر قرار نمی دهد ، یک گام بزرگ دیگر به سوی آینده اتریوم است.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام  عضو شوید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
 VIPکانال